21. Електронні таблиці та їх об’єкти


Які програми використовують для опрацювання електронних таблиць?

Для опрацювання числових даних використовують табличні проце­сори. Ними користуються представники багатьох професій, наприклад, продавці в магазинах, бухгалтери, банкіри тощо.
Табличні процесори допомагають швидко опрацювати дані, подані за допомогою електронних таблиць.

Електронна таблиця (від англ. вргєайзпееі) — це комп'ютерний ва­ріант звичайної таблиці. Вона складається з рядків і стовпців, на перетині яких розташовуються клітинки. У клітинках електронної таблиці можуть зберігатись текстові, числові дані та формули, за допомогою яких виконуються розрахунки. Електронна таблиця може містити також зображення та інші мультимедійні об'єкти.

Особливістю електронних таблиць є автоматизація обчислень: при зміні даних, що містяться в ній, автоматично оновлюються і результа­ти, які одержуються за відповідними формулами, що використовують ці дані. Крім того, в електронних таблицях можна швидко знаходити необхідні дані за заданими критеріями, будувати діаграми для наочно­го подання даних тощо.


Для розв'язування задач із даними, які можна подати у вигляді електронних таблиць, розроблені спеціальні пакети програм, які називаються табличними процесорами.


Для роботи з електронними таблицями існують різні програми — табличні процесори: Ьоіиз 1-2-3, Миіііріап, (іиаІІгоРго, ЬіЬгеОЩсе Саїс, Місгозо$і Ехсеї, ОрепОЦісе.ог8 Саїс та інші. Кожна програма має подібні функції та відповідний значок (мал. 21.1).

Далі будемо розглядати приклади опрацювання даних у середовищі двох програм Місгоаоїі Ехсеї 2010 та ЬіЬгеОЦісе Саїс
які часто вико­ристовують на практиці. Імена файлів, створених за допомогою табличного процесора Місгоаоіі Ехсеї 2010, мають розширення хів, хівх. А файли, створені в табличному процесорі ЬіЬгеОЦісе Саїс, — розширення оіїв.
Запустити табличний процесор можна різними способами:

-за допомогою вказівки Пуск/Усі програми/Місгово^І ОЦісе/ Місговоіі Ехсеї або Пуск/Усі програми/ЬіЬгеО^ісе/ЬіЬгеО^ісе Саїс;

-за допомогою ярлика на Робочому столі; відкривши документ, що має один із значків:




Електронні таблиці зберігаються у файлах, створених у середовищі табличного процесора. З ними можна виконувати такі ж дії, як при опрацюванні документів у середовищі інших програм, що належать до відповідного пакета. Спільним є створення, відкриття, збереження документа та деякі інші дії, які виконуються за допомогою вказівок з меню вкладки Файл пакета МісговоІі ОЦісе (мал. 21.3, а) чи меню Файл пакета ЬіЬгеО//ісе (мал. 21.3, б).

Вікно табличного процесора має елементи, схожі з елементами вікна редактора презентацій і текстового процесора. Але має й особливі еле­менти: робоче поле вікна табличного процесора (мал. 21.4, а, б) містить у верхній частині заголовки стовшцв, які позначаються латинськими літерами А, В, С..., та зліва заголовки рядків, що позначаються цифра­ми 1,2, 3...



З якими основними об'єктами можна працювати в середовищі табличного процесора?
 Електронна таблиця може складатись із декількох аркушів, кожен з яких поділений на рядки і стовпці.
На перетині рядків і стовпців розташовані клітинки, до яких можна вводити дані. Кожна клітинка має свою адресу. Наприклад, клітинка, що розташована на перетині рядка 1 та стовпця А, має адресу А1.

При роботі з електронною таблицею одна з клітинок є виділеною. Навколо виділеної клітинки з'являється рамка, яка відрізняється від обрамлення клітинки.
Щоб виділити потрібну клітинку, досить клацнути на ній лівою кла­вішею миші. Адреса виділеної клітинки відображається в полі імені (мал. 21.4, а, б).
На кожному аркуші електронної таблиці, крім даних, розміщених у клітинках, можуть розміщуватись діаграми, зображення або інші об'єкти (мал. 21.4, а).
Кожний об'єкт електронної таблиці має ім'я та набір властивостей. Визначення і зміна значень властивостей у табличному процесорі від­бувається так само, як і в середовищі інших програм з відповідного пакета: Місгозоії ОЦісе чи ЬіЬгеОЦісе. Наприклад, для визначення чи зміни значень властивостей об'єктів можна використовувати вказівки контекстного меню.

Як переміщуватись по електронній таблиці?
Для переміщення в межах електронної таблиці можна використо­вувати клавіші управління курсором чи виділяти потрібну клітинку клацанням миші.
Якщо в робочому полі вікна табличного процесора не відображається потрібна клітинка чи інший об'єкт, переглянути їх можна за допомогою горизонтальної або вертикальної смуг прокручування (мал. 21.4, а, б).
У нижній частині робочого поля розміщені вкладки з назвами арку­шів, за допомогою яких можна переходити від одного аркуша до іншо­го, та кнопки, за допомогою яких можна відображати вкладки аркушів, якщо не всі вони можуть розміститись у відведеній області для відображення на екрані.

Як змінити вміст клітинки?
 Внесення змін до клітинок із даними може спричинити зміни в інших об'єктах, наприклад, зміни в діаграмах чи клітинках, що містять формули.
Для зміни вмісту виділеної клітинки можна видалити дані, що міс­тяться у клітинці, та ввести з клавіатури нові. Для завершення введен­ня даних у клітинку треба натиснути клавішу Епіег або одну з клавіш зі стрілками. При цьому виділеною стане одна із сусідніх клітинок. Для введення тексту можна використовувати як символи латинського ал­фавіту, так і символи кирилиці. Якщо дані, які вводяться в клітинку, складаються лише із цифр, вони розглядаються як число.








1 коментар:

  1. Я ЗАРАЗ ВИКОНАЮ ФІНАНСОВО ЗОБОВЛЕНО ПОЗИЦІЇ, ЯКУ Я ОТРИМАВ В LFDS. Я хотів би довести це до відома громадськості про те, як я вступив у контакт із паном Бенджаміном після того, як я втратив роботу і мені відмовили в позиці фінансова установа завдяки моєму кредитному рейтингу. Я не міг платити гонорар своїм дітям. Я відставав від рахунків, яких збирався викинути з дому через неможливість оплатити оренду житла. Саме в цей період мої діти були забрані у мене прийомною сім’єю. Потім я вирішив шукати кошти в Інтернеті, де я втратив 3670 доларів, які я позичив у друзів, і які я зірвав двома компаніями, що займаються позиками. Поки я не прочитав про: позику в Інтернеті (247officedept@gmail.com) десь в Інтернеті, все одно не переконав через те, що я пережив, поки мій родич, який є духовенством, також не повідомив мені про поточну схему позики в дуже низька відсоткова ставка 1,9 %% і прекрасні умови погашення без штрафу за невиплату платежу. У мене немає іншого вибору, ніж також зв’язатися з ними, що я зробив через текст + 1-989-394-3740, і містер Бенджамін відповів мені у відповідь. Цей день був Я найкращим і найкращим днем ​​у моєму житті, який ніколи не можна забути, коли я отримати кредитне попередження в розмірі 400 000,00 доларів США суми позики, на яку я подав заявку. Я ефективно використав позику для погашення боргів та започаткування бізнесу, і сьогодні я та мої діти такі щасливі та задоволені. Ви також можете зв’язатися з ними електронною поштою: (247officedept@gmail.com) Довідкова лінія WhatsApptext: + 1-989-394-3740 Чому я це роблю? Я роблю це, щоб врятувати якомога більше тих, хто потребує позики, щоб не стати жертвою шахрайства в Інтернеті. Дякую і Бог благословить вас усіх, я Олександр Артем з горизонту парку до нашої ери, Україна.

    ВідповістиВидалити